Dzień Europejski - 2014

Szkoła to nie tylko nauka, tablica i kreda. To również zabawa, realizacja własnych marzeń i rozwijanie talentów. Takim celom podporządkowany był dzień 22 maja 2014 r., kiedy wspólnie – w rocznicę nadania szkole imienia Trzeciego Tysiąclecia – obchodziliśmy Dzień Europejski.

Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną o rozwoju Unii Europejskiej przygotowaną przez Łukasza Zaleckiego z klasy III B. Następnie rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego.

Nagrody otrzymali:

I miejsce  - Łukasz Zalecki

II miejsce – Karolina Wilczek

III miejsce – Julita Węglarz.

W konkursie na plakat „10 lat Polski w Unii Europejskiej” nagrody otrzymali:

- w kategorii SP: Nicola Michalska i Wiktoria Sozańska (obie z klasy V B),

- w kategorii Gimnazjum: Jesica Smolarczyk (kl. I B), i Magdalena Leśniak (kl. I C)

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna o historii Unii Europejskiej, funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego, regulacjach prawnych obowiązujących we wspólnocie państw zrzeszonych w UE. Tematyka ta była szczególnie aktualna, jeśli weźmie się pod uwagę, że w naszym  kraju zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezentację przygotował Patryk Natołoczny z klasy II A.

Na zakończenie uroczystości uczniowie przygotowali prawdziwy „gwóźdź programu”. Była to baśń w języku niemieckim pt.: „Aschenputtel, oder….alle Liebe rostet nicht”. Było zabawnie, kolorowo i z dużą dozą fantazji. Kopciuszek to… ON, a ze swoją księżniczką ożenił się dopiero po 40 latach. W baśni udział wzięli: Julita Węglarz, Aleksandra Czyszczoń, Aleksandra Madera, Marlena Nowak, Patrycja Szyszka, Dagmara Walerianczyk, Karolina Zawada, Angelika Szklarska, Karolina Wilczek, Szymon Misiurka, Kacper Sozański.

Nauczyciele, którym należą się podziękowania, ponieważ przyczynili się do realizacji tego projektu, to: Urszula Sipel-Wiecha, Urszula Nawaryńska, Tadeusz Krupa oraz Piotr Wiecha.