Pierwszak w szkole

9 kwietnia 2014r w szkole podstawowej odbyło się spotkanie przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Do klasy pierwszej w tym roku od września, po raz pierwszy przyjdą dzieci sześcioletnie.

Pani dyrektor Alicja Alferowicz powitała rodziców i dzieci w szkole. Zapoznała przybyłych gościz zasadami funkcjonowania szkolnej świetlicy i biblioteki. Pokazała planowane sale lekcyjne dla przyszłych pierwszaków.

Panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Jolanta Dudek, Jadwiga Misiurka i Małgorzata Podkówka przygotowały zajęcia dla dzieci. Zajęcia odbyły się w sali, w której od września będą uczyły się dzieci sześcioletnie.

Przyszli uczniowie wysłuchali krótkiej inscenizacji o wiośnie w wykonaniu uczniów klasy I „a", rozwiązywali zagadki, nauczyli się piosenki oraz wykonali medale jako upominki. W miłej atmosferze zabawy i przy dźwiękach muzyki upłynął im czas w szkole.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za przybycie na spotkanie.

Jadwiga Misiurka