Wielki dzień - kanonizacja Papieża Polaka Jana Pawła II

26 kwietnia w sobotni wieczór w kościele WNMP w Branicach o godzinie 19.00 nasze zespoły gimnazjalno-szkolne SZAG i PROMYKI uświetniły swoim występem tę wielką uroczystość. Uczniowie wyśpiewując piosenki i recytując wiersze podkreślili wielkość Ojca Świętego. Cieszymy się, że mogliśmy czuwać i modlić się do Świętego.

Na tę uroczystość przybyło wielu mieszkańców z naszej i sąsiedniej miejscowości. Przyjęcie do grona świętych Jana Pawła II i Jana XXIII jest wielkim wydarzeniem, niecodziennym. Wydarzenie jest tym większe, że mogliśmy żyć w czasach Jego pontyfikatu. Uczyć się od Niego miłości, wiary i czerpania radości z życia. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar.

Występujący: uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Branicach oraz uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach.