Zespół wokalny SZAG

W zespole gimnazjalno- szkolnym w Branicach działa zespół wokalny SZAG
Jest kontynuacją zespołu SWEET GIRLS. Nazwa uległa zmianie ze względu na nowy skład i obecność chłopców w zespole.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym szkoły. Reprezentuje społeczność uczniowską w różnych uroczystościach pozaszkolnych, tj. kościelnych, lokalnych, zapomnieć od zapomnienia, złote gody, festiwalach i konkursach. Wykonuje utwory świeckie i religijne.

Liczne występy na terenie naszej gminy oraz konkursy na szczeblu powiatowym to tylko zewnętrzne oznaki sukcesu, jaki stał się udziałem naszego zespołu SZAG. Istotą owego sukcesu jest miłość do muzyki, piosenki oraz radość wspólnego śpiewania, którą uczniowie odnajdują we wspólnej pracy i przekazują swoim słuchaczom, a tym samym integrują się.

Na XIV Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2014 w konkursie piosenki zespół SZAG zdobył I miejsce utworem „Świat się nie kończy" Piotra Rubika. Dumnie przyjmował swoją nagrodę, która była zwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Członkowie zespołu występują również jako soliści i uzyskują wysokie noty jury. Na festiwalu soliści wykonali piosenki w języku polskim i angielskim.
II miejsce w piosence polskiej „Nie dokazuj ..." Marka Grechuty zajął Dominik Wąsik. W piosence angielskiej: I miejsceKamila Dereń „ I see fire" (licealistka, która współpracuje z zespołem) oraz III miejsceSzymon Misiurka piosenką „Hallelujah".

Skład Zespołu:

1. Bedryj Oliwia