Projekt „Zrozumieć Świat”

Od 4 lat uczniowie brali udział w projekcie „Zrozumieć Świat”. Celem projektu było podniesienie kompetencji matematyczno- przyrodniczych i informatycznych. Uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z tych przedmiotów realizowanych w wymiarze 4 godz. tygodniowo przez cały okres trwania projektu.

Każdego roku na starcie i mecie pisali test – etap szkolny. Najlepsi przechodzili do kolejnego etapu – regionalnego. Tegoroczny etap regionalny odbył się 6 kwietnia w Jarnołtówku. Uczestniczyli w nim uczniowie: Emilia Ciastoń, Maciej Cykowski, Bartosz Kozakiewicz, Jakub Misiurka i Bartosz Kozakiewicz.

Jakub Misiurka zajął II miejsce w olimpiadzie, a Bartosz Kozakiewicz IV. Obaj 17-18 maja 2014 r. reprezentowali naszą szkołę w IV Ponadregionalnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności w ośrodku FWP „Zespół Domów Wczasowych Spała” w Spale.

Koordynatorem projektu była p. Alicja Alferowicz, nauczycielami  prowadzącymi zajęcia: p. Aneta Pelc, Czesława Kasznia, Jolanta Dudek i Bartłomiej Pleśniak.