Komers gimnazjalny - 2014

12 czerwca 2014r., na zakończenie roku szkolnego, odbyła się ostatnia zabawa trzecioklasistów. Komers rozpoczął się od poloneza, reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego, którego uczniowie ćwiczyli z Panią Joanną Książek na długo przed wydarzeniem. Całość układu wypadła niezwykle efektownie, a dodatkowo uroku dodały stroje tancerzy - chłopcy w garniturach, dziewczęta w pięknych sukienkach. Prezentowane przez młodzież układy spotkały się z dużym aplauzem ze strony widowni. W tym roku uczniowie zrobili niespodziankę i do tańca zaprosili również pracowników szkoły.

Po zaprezentowaniu przez trzecioklasistów układu tanecznego poloneza, dyrektor Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach Alicja Alferowicz, podziękowała uczniom za piękny występ i rodzicom za przygotowanie komersu. To gimnazjaliści i ich rodzice przygotowali imprezę. Zajęli się ustrojeniem sali oraz przygotowaniem poczęstunku.

Wielu uczniów stwierdziło, że prawdziwa zabawa zaczęła się gdy, w rytmie nowych i starych przebojów, prezentowanych przez DJ, mogli wspólnie spędzić czas, bawiąc się i żegnając ze sobą.

Bardzo się cieszymy, że biorąc udział w balu mogliśmy wspólnie przeżywać chwile, które kończyły kolejny etap w życiu młodzieży.