Pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum 26.06.2014 r.

art 186 01Dla społeczności szkoły dzień pożegnania klas trzecich gimnazjum jest dniem szczególnym, dniem budowania tradycji, utrwalania tożsamości szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, nastąpiło jak co roku przekazanie władzy młodszym kolegom, wybranym przez społeczność szkolną, w Dniu Święta Szkoły.  Pierwszy został przekazany sztandar , następnie ustępująca z funkcji przewodniczącej Emilia Gospodarczyk podziękowała za współpracę Pani Dyrektor, Opiekunowi Samorządu, członkom Rady Samorządu oraz uczniom. Życzyła również powodzenia  w pracy nowemu Samorządowi. Wyraziła przy tym nadzieję, iż będą kontynuowane przez obejmującą rządy tradycje szkolne.  Przekazała klucz- symbol nowej przewodniczącej Aleksandra Czyszczoń, która złożyła ślubowanie.

Po ceremonii przekazania władzy głos zabrał pani dyrektor Alicja Alferowicz. Wystąpienie zaczęła od fragmentu wiersza  K. Kawafis–Itaka

„Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki,
pragnij tego, by długie było wędrowanie,
pełne przygód, pełne doświadczeń…”

Pani Dyrektor życzyła tegorocznym absolwentom, by ich życie było długie, ciekawe, pełne przygód, pełne doświadczeń. By wciąż odwiedzali nowe porty i znajdowali tam piękne rzeczy. By umieli te piękne rzeczy właściwie spożytkować. By w ich duszach nigdy nie gościł lęk, by spotkali na swej drodze nowych przyjaciół, którzy będą ich wspierać. Podziękowała wszystkim  za sumienną i ciężką pracę, świetnych wyników, wyższych niż średnia szkół  w powiecie. Na koniec życzyła im  powodzenia, przemyślanych wyborów na przyszłość.

Następnie, w bardzo miłej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce i zdobywali wysokie miejsca w licznych konkursach na różnych etapach. Nauczyciele wychowania fizycznego, przyznali swoje nagrody wyróżniającym się sportowcom naszej szkoły a nauczyciele zajęć artystycznych uczniom, którzy mieli sukcesy w tańcu, śpiewie. Nagrody ufundowane były przez Radę Rodziców. Spotkanie umilone zostało drobnymi prezentami dla trzecioklasistów od młodszych kolegów i koleżanek – każdy z trzecioklasistów naszej szkoły dostał długopis z napisem „ABSOLWENT GIMNAZJUM- 2014”.

Pożegnanie klas trzecich w naszej szkole zakończyła część artystyczna. Zespół muzyczny SZAG zaśpiewał dwie piosenki – „Ale to już było” oraz „Ważne są tylko te dni...”,. Na koniec uroczystości tegoroczni absolwenci przygotowali przedstawienie, które żartobliwie podsumowało ich trzyletnią naukę w szkole. Reżyserem  inscenizacji była Patrycja Szyszka.

Uroczystość, została przygotowana przez mgr Joannę Książek, Jadwigę Misiurka, Piotra Wiechę.