Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Nadszedł upragniony (nie dla wszystkich) dzień!

Nowy rok szkolny 2014/2015 w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Branicach rozpoczął się o 7.50 zbiórką na boisku szkolnym. Następnie wraz ze sztandarami udaliśmy się na Mszę Św.

O godzinie 9.00 zebraliśmy się na apelu, podczas którego na początku zabrała głos pani Maria Krompiec – Wójt Gminy Branice.

Potem pani dyrektor Alicja Alferowicz powitała wszystkich, a szczególnie sześciolatków i siedmiolatków oraz uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy rozpoczynają „wspaniałą szkolną przygodę" w naszej szkole.

Pani Dyrektor przedstawiła ogólne zadania szkoły, życzyła sukcesów, wytrwałości i spełnienia wszystkich planów. Przytoczyła też życzenia na nowy rok szkolny pani Haliny BilikOpolskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.

Po przemówieniu nastąpiło pasowanie na ucznia sześciolatków i siedmiolatków, którzy poprzez dotknięcie w ramię ogromnym drewnianym ołówkiem stali się uczniami I klasy szkoły podstawowej. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy a także prezenty od rodziców.

Następnie po odśpiewaniu hymnów zakończono apel i uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie mogli podzielić się swoimi wrażeniami z wakacji oraz dowiedzieć się o planie lekcyjnym.

Życzymy udanego nowego roku szkolnego!