Festiwal piosenki obcojęzycznej 2014

16.05.2014 r. w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się „II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 2014" w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Organizatorami festiwalu były: pani Elwira Kopczyńska, pani Jadwiga Misiurka, pani Jolanta Dudek.
Oprawę multimedialną przygotowała Jolanta Dudek.
Oprawę taneczną przygotowały: pani Lidia Szpak, pani Sylwia Brzozowska wraz z Karoliną Gunia i Kingą Węgrzyn.
Do śpiewania piosenek w języku angielskim uczniów przygotowywały: pani Jadwiga Misiurka, pani Jolanta Dudek, pani Kinga Chuchla, pani Elwira Kopczyńska.

Ponadto uczniowie klasy III B pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego, pani Elwiry Kopczyńskiej oraz pani Jadwigi Misiurka przygotowali przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood czyli Czerwony Kapturek".

art 192 02Podczas festiwalu widzowie mogli także oglądać prezentacje na temat krajów anglojęzycznych, przygotowane przez uczniów klas VI pod kierunkiem pani Elwiry Kopczyńskiej. Zobaczyć też można było wspomnienia ze współpracy polsko - czeskiej: „UČIME SE SPOLEČNE -UCZYMY SIĘ WSPÓLNIE- LET'S LEARN TOGETHER" z lat 2010/2011, „GOTUJEMY RAZEM –VAŘIME SPOLEČNE " - 2011/2012 oraz zdjęcia z I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył dwa lata temu się w 2012 roku.

Na festiwal przybyli także rodzice, babcie oraz pan Igor Machnik, właściciel pałacyku w Wysokiej, z czego niezmiernie się cieszymy. Poraz drugi mieliśmy też gości z Czech, z Zakladni Školy Žižkova w Krnovie: panią Magdu Koašarkovou, panią Marketu Ecklovou oraz pana dyrektora, Zdenka Obruču wraz z 26 uczniami. Piosenkami w języku czeskim uświetnili nasz festiwal.

W sumie w festiwalu wzięło udział 74 uczestników. Wszyscy zostali nagrodzeni książką w języku angielskim, maskotką i drobnymi prezentami dzięki hojności sponsorów. Dla zaproszonych gości i uczniów z Czech przygotowany został poczęstunek.

Serdecznie pragniemy podziękować licznym sponsorom. Dzięki darom ich serca wszystkie dzieci otrzymały cenne nagrody. DZIĘKUJEMY:
- państwu Justynie i Sebastianowi Baca,
- pani Karinie Bańkowskiej,
- Top Farms Głubczyce,
- Bankowi spółdzielczemu w Namysłowie, filia Branice,
- Bankowi Polskiemu w Branicach,
- Radzie Rodziców przy SP Branice,
- Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głubczycach.

Dziękujemy także wszystkim przybyłym na uroczystość oraz tym, którzy nam pomogli.

Elwira Kopczyńska