14. wielka zbiórka makulatury

W dniach od 3 listopada  do 14 listopad 2014 r.  w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Branicach odbyła się kolejna, już czternasta wielka zbiórka makulatury.

Podczas tej ekologicznej akcji nasza szkoła okazała się znowu bardzo skuteczna w zbieraniu surowców wtórnych. W tym roku udało się zebrać prawie 9 ton makulatury.  W sumie od 2001 roku  zebranych zostało w naszej szkole ponad 131 116 kg, co - mamy nadzieję -uratowało : 2360 drzew to jest ok. 1,5 hektara 50 letniego lasu.

Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim uczniom szkoły podstawowej. Największą ilość makulatury zebrał - Dawid Wójcik uczeń II b. Klasa II b, której wychowawcą jest Pani Maria  Małek w zbiórce tego surowca zajęła I miejsce w szkole-1324 kg. W gimnazjum klasa II B z wychowawcą Panią Joanną Książek zebrała- 507 kg.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy uznania, które wręczone zostały na spotkaniu podsumowującym tę akcję.  Pani Kinga Pal  z klasą Va przygotowała przedstawienie ekologiczne pt. „SOS dla Ziemi”. W SP,  na korytarzach można także było pooglądać wystawę plakatów wykonanych przez uczniów.

Pan Ryszard Ozdoba i Pan MieczysławLenartowicz, przyjaciele szkoły  jak co roku zajęli się transportem zebranej makulatury.

Dzięki tej pięknej i potrzebnej akcji pozyskaliśmy dla szkoły papier, ręczniki i chusteczki, które na pewno przydadzą się w przyszłym roku.

Piotr Wiecha