Złoty medal w Wiedniu

Złote medalistkiGrupa taneczna „Kaprys" działająca przy Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Branicach 7 grudnia wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Mażoretkowych w Wiedniu – Vienna Christmas Open i zdobyła złoty medal dla Polski w kategorii show cadets. Srebro wywalczyli Rosjanie, a brązowy medal - Chorwaci. Radości nie było końca.

W świątecznym festiwalu wzięło udział około 60 zespołów z 12 państw Europy. Podczas oczekiwania na wyniki nasze dzieci odwiedził Mikołaj i rozdał upominki. Wcześniej wraz z przewodnikiem młodzież naszej szkoły zwiedzała świątecznie przystrojony Wiedeń. Widziała między innymi: Hofburg-rezydencję Habsburgów, katedrę św.Stefana, wiedeńskie koło diabelskie na Praterze, kompleks pałacowy Schonbrunn, parlament.

Ostatnie wskazówki choreografa Aleksandry SzpakBardzo serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Gawęckiemu Prezesowi Zarządu Spółki TOP FARMS Głubczyce za dofinansowanie naszego wyjazdu.

Lidia Szpak