Konkursu na najlepszy Portret Mikołaja

Od 2001r. Szkoła Podstawowa w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Branicach organizuje konkursu na najlepszy Portret Mikołaja. W konkursie biorą udział uczniowie klas 1-6, którego rozstrzygnięcie następuje w dniu 6 grudnia. Uczniowie oceniani są w dwóch kategoriach wiekowych. Wtedy też przygotowuję krótką inscenizację mikołajkową zakończoną ogłoszeniem wyników konkursu oraz wręczeniem przez św. Mikołaja słodyczy wszystkim uczniom.

Z roku na rok prace są coraz ciekawsze, bogatsze, bardziej pomysłowe. Z wszystkich prac zorganizowana jest wystawa, którą można podziwiać do Świąt Bożego Narodzenia. Udział uczniów w tego rodzaju imprezach integruje ich i uczy wzajemnej współpracy. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice angażują się w życie szkoły, kultywowane są tradycje i zwyczaje co sprzyja zacieśnianiu się więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W tym roku Mikołajki przebiegały trochę inaczej. Uczniowie klas 4a, 4b, 5a wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali do Opola na przedstawienie teatralne pt. " Opowieści z Narnii ", które zorganizowała p. Elżbieta Mańkiewicz, a uczniów z klas, które pozostały w szkole odwiedził Mikołaj z prezentami.

Bogumiła Cykowska