Betlejemskie Światło Pokoju – 2014

„Pokój jest w nas!” – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia trafia do branickiej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju.

Ogień przywieziony przez skautów słowackich z Betlejem Związek Harcerstwa Polskiego w Głubczycach otrzymał 16 grudnia 2014r. w Katedrze Opolskiej.

17 grudnia harcerze z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach udali się do Nowej Cerekwi, tam w Kościele Parafialnym po krótkim montażu słowno-muzycznym i mszy św. odbyło się uroczyste jego przekazanie wszystkim przybyłym delegacjom harcerskim, gościom i mieszkańcom. Po uroczystości wszyscy przybyli goście udali się do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe.

Następnego dnia harcerze przekazali „Światło” wraz z życzeniami świątecznymi do kościołów, przedszkoli, szkoły, urzędu, instytucji, zakładów pracy i społeczności lokalnej Branic.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!