Prehistoryczna podróż

W ramach projektu FŚNiT uczniowie klas pierwszych, piątej „b" oraz szóstych mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłych zajęciach zorganizowanych w Parku Rozrywki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.

Zajęcia przebiegały w taki sposób, że nie tylko poznaliśmy tajemnice wydobywania skamieniałości, ale mogliśmy nawet dotknąć autentycznych skamielin lub ich odlewów.

Niezwykłym sposobem poznawania tajemniczych dziejów homo sapiens była przemiana wszystkich uczestników wycieczki w TEMPONAUTÓW, czyli podróżników w czasie. Za pomocą wehikułu czasu cofnęliśmy się do czasów sprzed wielu milionów lat. Ubrani w hełmy, zaopatrzone w głośniki i trójwymiarowe okulary, wędrowaliśmy po wirtualnym muzeum, sami nadając tempo przyswajania sobie nowych treści.

Odwiedziliśmy również prehistoryczne oceanarium, w którym spotkaliśmy się z budzącymi grozę stworzeniami zamieszkującymi głębiny morskie przed milionami lat. Szczególne wrażenia wzbudziła podróż batyskafem, w czasie której zostaliśmy zaatakowani przez prehistoryczne stwory.

Była to fascynująca podróż w czasie, która dostarczyła naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim- wniosła bardzo dużo nowych treści.