Dożynki Gminne w Bliszczycach - 05-09-2015r.

Dożynki Gminne w Bliszczycach - 05-09-2015r.

5 września 2015r. odbyły się Dożynki Gminne w Bliszczycach, zorganizowane wspólnie przez mieszkańców sołectwa Bliszczyce i Gminę Branice. Nauczyciele i pracownicy obsługi Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach także angażowali się do pomocy przy organizacji tego święta. Oczywiście nie zabrakło tam naszych uczniów, którzy uświetnili swoimi występami część artystyczną (zespół taneczny Impuls i zespół wokalny SZAG, wokalistka Dominika Sozańska oraz Milena Tokarz, Julia Lisiak, na skrzypcach zagrała Julia Petrovics, a na keyboardzie grał Maciej Cykowski).

Panie Bogumiła Cykowska i Krystyna Kubiak we współpracy z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Bliszczycach przygotowały i obsługiwały punkty gastronomiczne i loterię dożynkową. Pan Edward Czyszczoń także współpracował z Kołem Gospodyń. Panie są mu wdzięczne za wsparcie i pomoc. O wystrój stosowny do święta na miejscu imprezy zadbały między innymi panie Krystyna Kędzierska i Alina Szpiech. Pan Mieczysław Lenartowicz sprawił, że zaproszony zespół folklorystyczny Koniaków mógł się czuć potrzebny i oczekiwany. Panie Jadwiga Misiurka i Jolanta Dudek, jako niezależne jury, wyłoniły zwycięzców w konkursie na najlepiej udekorowaną posesję. Pan Tadeusz Krupa był jednym z reprezentantów władz powiatowych, a pani dyrektor Zenobia Majewska reprezentowała wszystkich pracowników ZGS.

Zaangażowanie nauczycieli i pracowników obsługi ZGS w Branicach w pracę na rzecz integracji środowiska, w którym mieszkamy jest przeogromne.

Alina Szpiech - starościna Dożynek Gminnych

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice