„Gloria in excelsis deo” - Jasełka 2015

„Gloria in excelsis deo”

Pod takim hasłem uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami przygotowali Jasełka, które wystawiono w naszej szkole 22 grudnia 2015r. W świąteczny nastrój przeżywania Bożego Narodzenia wprowadziło nas słowo księdza M. Wcisło oraz piosenki i kolędy wykonane przez występujących, uczniów klas IV-VI i zespół Gimnazjalny SZAG.

Do wspólnego śpiewania włączyła się również cała społeczność uczniowska. Klasy młodsze świetnie sprawdziły się w odgrywanych rolach, przypominając Narodzenie Dzieciątka Jezus w Betlejem. Były anioły, pasterze, Trzej Królowie, dzieci oraz najważniejsze postaci Józef i Maryja. Następnie przeżywaliśmy współczesne jasełka w wykonaniu klasy III Gimnazjum.

Widowisko ukazało, czym są Święta Bożego Narodzenia dzisiaj. Rodzinna atmosfera jeszcze bardziej zintegrowała naszą wspólnotę szkolną.

Pani Dyrektor Zenobia Majewska podziękowała nauczycielom: J.Misiurce, M. Podkówce, Cz. Kasznia, B.Cykowskiej, s. Sabinie i Piotrowi Wiecha oraz występującym uczniom. Wszystkim złożyła świąteczne życzenia.

Jadwiga Misiurka