26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SP w Branicach

14 stycznia, jak i w całej Polsce, w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się wspaniały koncert na rzecz WOŚP, której celem w tym roku jest „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Po raz kolejny przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia Jurka Owsiaka i zabraliśmy się do zbierania funduszy. Organizatorami imprezy byli: Dyrektor Zenobia Majewska, Wicedyrektor Aneta Pelc oraz nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Branicach.

Nie zważając na pogodę, wczesną godzinę (7.15) nasi wolontariusze – harcerze kwestowali w miejscowościach: Branice, Boboluszki, Bliszczyce i Wysoka, a byli to Kamila Misiurka, Magdalena Felsztyńska, Martyna Herbut, Oliwia Szatko, Julia Morawiec, Julia Kaczor, Bartosz Herba, Piotr Łychołat, Michał Redel, Maciej Dereń, Tomasz Modzelewski, Kacper Maciaszek, Martyna Moskała, Paulina Paliga, Miłosz Walecki, Szymon Suliga, Emilia Pączko, Zuzanna Suzanska, Paulina Jamrozik, Milena Alker, Kamil Atłachowicz, Joschua Schalbe.

O godz.15.00 w hali sportowej rozpoczęliśmy nasz koncert. Na początku wystąpili uczniowie z klas III, które przygotowały „Jasełka”. Niektórzy z zaskoczeniem obserwowali postacie małych diabełków, niewierzących w narodzenie Jezusa. Oczywiście, Dzieciątko narodziło się w stajence, otoczone aniołkami, pasterzami, królami i dziećmi, a kolędy śpiewane przez wszystkich obecnych potwierdziło ten fakt.

Następnie koncert uświetnił występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Branicach oraz solistów i zespołów wokalnych: „Szag”, „Zygzak”, „Promyki”, „Mini Szag”. Nie zabrakło też popisów tanecznych. Na rzecz WOŚP zatańczyły zespoły „Impuls” i „Kaprys”.

Każdy z przybyłych mógł też skorzystać z oferty kawiarenki. Kawa, herbata i ciasto umilały pobyt na naszym koncercie i przyczyniły się do zebrania funduszy na ten szczytny cel. Jak zawsze szeroki asortyment ciast zawdzięczamy Rodzicom naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy.

Po występach przybyli goście powoli rozchodzili się i nasza uroczystość została zakończona. Zaraz też zebrane pieniądze zostały przewiezione do Centralnego Sztabu WOŚP w Głubczycach, gdzie je przeliczono. Z przyjemnością stwierdziliśmy, że w roku 2018 zebraliśmy 7417,72 złote! To jeszcze więcej niż w tamtym roku (4951,67 zł)!

Każdy uczestnik czy gość, w zespole czy osobno podarował cząstkę siebie. Dlatego też serdecznie dziękujemy za wszystkie datki i pomoc na rzecz WOŚP!

Agnieszka Lisiak
nauczycielka w Szkole Podstawowej w Branicach