Odkrywcy Sekretów Nauki - zajęcia marzec-kwiecień 2018

5 marca 2018r. w sali gimnastycznej szkoły podstawowej odbyły się pokazy doświadczeń i eksperymentów dla grup projektowych, prowadzone przez animatorów Zaczarowanego Świata z Opola

Podczas zajęć wyrównawczych uczniowie klas trzecich eksperymentowali z wodą, powietrzem i prądem. Pod kierunkiem T. Malinowskiej i L. Szpak wykonywali w dwóch grupach wiele ciekawych doświadczeń, z których wyciągali wnioski.

18 kwietnia 2018r. uczniowie byli na wycieczce dydaktycznej w Oczyszczalni Ścieków w Branicach. Zostali oprowadzeni przez Pracowników oczyszczalni po obiekcie i poznali technologię oczyszczania ścieków w biologicznej oczyszczalni.

19 kwietnia 2018r. po lesie w Lewicach oprowadził dzieci leśniczy Pan Dariusz Setla. Młodzi naukowcy z zainteresowaniem słuchali opowieści o lesie, wykonywali zadania w terenie, dokonywali obserwacji przyrodniczych wykorzystując lupy, lornetki, kompasy i atlasy roślin i zwierząt.
Zajęcia projektowe miały wpływ na podniesienie umiejętności kluczowych u dzieci.

23 kwietnia 2018r. w ramach projektu trzecioklasiści pojechali na wycieczkę do Opola. W pracowniach Zaczarowanego Świata zdobywali wiedzę w 6 godzinnych warsztatach prowadzonych przez animatorów. Uczestniczyli w zajęciach z mechaniki, optyki, muzyki, techniki, przyrody i nowych technologii. Otrzymali książki z doświadczeniami do samodzielnego wykonywania eksperymentów w domu i w szkole. Cieszymy się, że mogli pogłębić swoją wiedzę i umiejętności.