Wycieczka klas I i II do Opola

Wycieczka klas I i II do Opola

29 maja 2018r. uczniowie klasy I „a" i „b" oraz klasa II ze Szkoły Podstawowej w Branicach wraz z wychowawcami p. Jolantą Dudek, p. Małgorzatą Podkówką, p. Bogumiłą Cykowską i p. Jadwigą Misiurką wybrali się na upragnioną wycieczkę do Bierkowic i Opola.

Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Podziwialiśmy zabytki dawnej architektury, poznaliśmy pracę młynarza, kowala oraz zobaczyliśmy dawną szkołę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania na temat zasad panujących w dawnej szkole, np. sposobu na skarżypytę. Odwiedziliśmy również stary zabytkowy kościół, w którym na chwilkę zatrzymaliśmy się i podziwialiśmy jego wnętrze.

Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Zwierzęta to ulubiony temat dzieci, dlategoz wielkim zaciekawieniem obserwowały ich mieszkańców.

Dzięki wycieczce uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat naszej kultury ludowej.Poznali czasy naszych przodków, podziwiali chałupy, stroje i sprzęty.Przeżycia i emocje, które towarzyszyły im podczas wyjazdu na pewno pozostaną im na dłuższy czas w pamięci.To był piękny dzień pełen atrakcji i wrażeń.

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice