Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie o godzinie 8.00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, gdzie została przekazana władza nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. Następnie udaliśmy na Mszę Św. do Bazyliki pod wezwaniem Św. Rodziny.

Po powrocie na uroczystym apelu wystąpiła Pani Dyrektor Zenobia Majewska i Pan Wójt Sebastian Baca z życzeniami pogodnych i udanych wakacji. Bukietem kwiatów pożegnaliśmy Panią Danutę Bojkowską, naszą sekretarkę, która odeszła na zasłużoną emeryturę i niejednemu uczniowi czy pracownikowi SP zakręciła się łza w oku.

Po tej wspólnej uroczystości uczniowie SP przeszli do hali sportowej. Tam najlepsi w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od swoich wychowawców oraz od Pani Wicedyrektor Anety Pelc. Następnie udali się oni do swoich sal lekcyjnych, w których wszyscy otrzymali świadectwa i pożegnali „stary" rok szkolny.

W inny sposób spędzili ten czas gimnazjaliści. Zgromadzili się oni w małej sali gimnastycznej, bo nadszedł czasna program artystyczny klas III. Nasi absolwenci żegnali się z nami piosenką zespołu Kombi pt. „Pokolenie". Dla nich szczególne znaczenie miały słowa refrenu:

„Każde pokolenie ma własny czas.
Każde pokolenie chce zmienić świat.
Każde pokolenie odejdzie w cień.
A nasze nie".

Oczywiście, nie zapomniano o pamiątkowych zdjęciach. W pogodnych nastrojach, a także z łezką w oku wszyscy udali się na ostatnie spotkanie z wychowawcami, aby otrzymać świadectwa i powspominać miniony rok szkolny.

Za nami kolejny rok szkolny, a przed nami kolejne wakacje. Oby były one czasem wypoczynku, spotkań, ciekawych podróży.

Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!