Wielki sukces uczennicy z Branic

4 marca 2019r. odbył się w Opolu finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas gimnazjów. W gronie najlepszych znalazła się reprezentantka naszej szkoły i gminy, uczennica klasy 3A Blanka Bańkowska.

W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim wzięło udział prawie pięćdziesięciu uczestników ze szkół województwa opolskiego. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego, znajomością gramatyki niemieckiej oraz wypowiedzieć się na wybrany losowo temat.

Blanka poradziła sobie z tymi wyzwaniami fenomenalnie, uzyskując bardzo wysoki, ponad 93% wynik i tytuł laureata. Nasza zdolna uczennica kilka lat ciężko pracowała na ten sukces. W tym roku udało się jej powtórzyć swoje osiągnięcie z klasy szóstej (z 2016 r.), kiedy to również uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Blanka to również wielokrotna zwyciężczyni i laureatka ogólnopolskich konkursów językowych, które każdego roku odbywają się w branickiej szkole.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Urszula Nawaryńska