Niecodzienna lekcja muzyki

W sobotę 26 października w naszej miejscowości odbył się wspaniały koncert z udziałem chóru Hochschule für katholische Kirchenmusik & Musikpädagogik z Regensburga oraz orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Opolu.

Dzień szybciej, w piątek 25 października, korzystając z nadarzającej się okazji całodziennej próby orkiestry i chóru, klasy VII miały możliwość uczestniczenia w lekcji muzyki, która odbyła się w Kościele św. Rodziny w Branicach, a jej głównym celem było zapoznanie się z instrumentarium orkiestrowym oraz formą muzyczna jaką niesie ze sobą utwór "Requiem niemieckie" Johannesa Brahmsa.

Młodzież miała okazję z bliska przyjrzeć się instrumentom usłyszeć ich brzmienie a następnie spotkać się z muzykami. Ciekawą prelekcję na temat kariery i życia muzyka przedstawił nam dyrygent orkiestry Maestro Hubert Prochota a solista bas/ baryton Oskar Koziołek-Getz pokazał jak należy dbać o swój organizm aby być zdrowym i zawsze w dobrej kondycji.

Dziękujemy dyrygentowi solistom i orkiestrze za możliwość uczestniczenia w niecodziennej lekcji muzyki.

Piotr Wiecha