Biblioteka w czasie zdalnego nauczania

Drodzy Uczniowie i Rodzice, W związku z przedłużającym się okresem nauczania zdalnego zmienione  zostają godziny pracy biblioteki szkolnej.

• Poniedziałek 8.00 – 12.15
  • Środa 7.30 – 16.00
  • Czwartek 10.00 – 12.15
  • Piątek 9.00 – 13.30

Jeżeli uczniowie nie mogą sami skorzystać z usług bibliotecznych to środa (biblioteka otwarta do 16.00) jest dniem, kiedy pracujący rodzice mogą książki pożyczyć i oddać.

Ponieważ biblioteka szkolna ma ograniczoną ilość  lektur,Dyrekcja Szkoły Nauczyciele języka polskiego i Bibliotekarz prosi w miarę możliwości o szybkie oddanie omówionych lektur aby wypożyczyć je oczekującym klasom (zależy nam bardzo na : „Hobbit” Tolkien, „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis, „Syzyfowe prace” S. Żeromskiego).

Ważna informacja!

Każdy uczeń może mieć tylko jedną wypożyczoną lekturę!

Możliwe jest ustalenie innego terminu wypożyczenia/zwrotu książek z nauczycielem biblioteki przez dziennik elektroniczny lub czat w teamsie.

W ten sposób można również uzyskać wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania biblioteki.

Aby zapewnić bezpieczny dostęp do zbiorów bibliotecznych w okresie nauczania zdalnego ustalone zostały następujące zasady wypożyczania i zwrotu książek:

• wejście do biblioteki odbywa się wyłącznie od strony hali gimnastycznej (wjazd na parking przed halą gimnastyczną od ulicy Szkolnej);
  • osoby korzystające z biblioteki powinny być w maseczce ochronnej
  • okres kwarantanny  przyniesionej książki wynosi 3 dni;
  • odizolowane egzemplarze oznacza się datą zwrotu i wyłącza się z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny; po tym okresie włączone są  do użytkowania;

Zapraszamy !!!