Mistrzynie Powiatu i Półfinału Wojewódzkiego

Kietrz i Głubczyce były miejscami rozgrywania powiatowej ligi halowej piłki nożnej dziewcząt, w ramach Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w Opolu. Znakomicie spisały się tam piłkarki naszego gimnazjum. Zarówno w jednym, jak i w drugim turnieju grano systemem „każdy z każdym". Nasze zawodniczki z 13 punktami wygrały powiatową ligę, wyprzedzając drużynę Gimnazjum nr 1 w Głubczycach (12 punktów). Na trzecim miejscu uplasowały się piłkarki z Kietrza (10 punktów), a czwartym z Baborowa.

Pierwsze miejsce w powiecie premiowało naszą drużynę do kolejnego etapu rozgrywek - półfinału województwa. Turniej półfinałowy odbył się w naszej hali sportowej. W zawodach wzięły udział: mistrz powiatu namysłowskiego - Publiczne Gimnazjum w Świerczowie, mistrz powiatu brzeskiego - Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi nr 1 w Brzegu oraz mistrz powiatu prudnickiego - PG nr 1 w Prudniku. Tutaj również grano systemem „każdy z każdym". W wyniku przeprowadzonych spotkań pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła nasza drużyna, drugie miejsce zajął Brzeg, trzecie Prudnik, a czwarte Świerczów. Cała nasza drużyna grała bezbłędnie i spisała się na medal. Dziewczęta grały w składzie: Paulina Mosiądz, Justyna Pączko, Dominika Boczek, Patrycja Podraza, Wiktoria Śliwińska, Julia Sęga, Katarzyna Uchyła, Kaja Sipel, Jesika Smolarczyk, Justyna Bedryj. Królem strzelców półfinału województwa z 7 bramkami została Julka Sęga. Zawody sędziował Mirosław Barszczewski.
Na uwagę zasługuje fakt, iż do zwycięstwa nasze młode zdolne piłkarki „poniósł" wspaniały, kulturalny, głośny doping naszego fan klubu kibica utworzony w większości z uczniów klas trzecich gimnazjum. Dziękujemy i prosimy o jeszcze...

15 grudnia 2014r. znów będzie okazja do wspólnego przeżywania sportowego święta, ponieważ w naszej hali sportowej odbędzie się Wielki Finał Wojewódzki, z udziałem czterech najlepszych drużyn naszego województwa. Są to szkoły: PG nr 2 Nysa, PG Siołkowice Stare, PG Łambinowice i gospodynie turnieju Gimnazjum Branice. Startujemy o godzinie 10.00
Jest to już ósmy finał wojewódzki, gdzie o medale będą rywalizować branickie piłkarki. Podopieczne Edwarda Czyszczonia w piętnastoletniej historii istnienia szkół gimnazjalnych czterokrotnie stawały na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto. Dwa razy wywalczyły srebro i raz brąz. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy. Powodzenia!