SZAG

Zespół wokalny działający przy Zespole Gimnazjalno- Szkolnym w Branicach.

1. Bedryj Oliwia
  2. Brzuszczak Weronika
  3. Czyszczoń Aleksandra
  4. Gatner Katarzyna
  5. Gatner Zuzanna
  6. Gornig Wiktoria
  7. Gospodarczyk Emilia
  8. Herbut Dawid
  9. Jajdelska Sylwia
  10. Misiurka Szymon
  11. Plata Filip
  12. Sobczyk Karolina
  13. Sozańska Dominika
  14. Wąsik Dominik
  15. Wieczosek Zuzanna

Młodzi, radośni i zdolni uczniowie chętnie spotykają się na zajęciach, integrują się ze sobą, ćwiczą skalę głosu, doskonalą dykcję, rozwijają swoje umiejętności w kierunku interpretacji i tworzenia muzyki. W ich repertuarze mieszczą się różne gatunki muzyki rozrywkowej oraz religijnej. Zespół uświetnia uroczystości i imprezy szkolne, środowiskowe, gminne, powiatowe oraz kościelne. Bierze udział w konkursach i festiwalach zajmując czołowe miejsca.

7 maja 2015r w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu odbył się wokalny etap XV Festiwalu Kultury Powiatowej, w którym wzięli udział. Kolejny raz dali popis swoich umiejętności i artystycznych wrażliwości, wyśpiewali I miejsce w kategorii młodzieżowej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Czarują i urzekają swoim śpiewem.

Członkowie zespołu śpiewają również indywidualnie i otrzymują wysokie noty jury. Są to: Szymon Misiurka, Dominik Wąsik oraz Dominika Sozańska.

Dominika śpiewa już od najmłodszych lat. Zdobywa zaszczytne miejsca, bawi piosenką i ciągle ma pomysł na następną. Często reprezentuje naszą Gminę również i poza jej granicami. W maju 2015 na Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej w Raciborzu dostała wyróżnienie. Na XV Festiwalu Kultury Powiatowej w Kietrzu 7 maja w kategorii Gimnazjum otrzymała 1. miejsce w piosence polskiej i 1. miejsce w piosence obcojęzycznej.

15 maja w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie odbył się XI Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej "Oceany". Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży twórczości polskiej poetki Agnieszki Osieckiej, a także zachęcenie młodych ludzi do śpiewania piosenek o wysokich walorach artystycznych. W tegorocznym konkursie udział wzięło 46 uczestników z całej Polski. Przewodniczącą jury była Katarzyna Groniec. Dominika z piosenką "Salto" wyśpiewała GRAND PRIX festiwalu. Ogromnym wyróżnieniem dla niej jest zaproszenie na rozpoczęcie XII edycji festiwalu "Oceany 2016" oraz rola jurora w tymże festiwalu.

Mamy zdolnych młodych artystów, którymi możemy się poszczycić. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce w piosence obcojęzycznej otrzymała Kamila Dereń. Jest uczennicą Liceum w Głubczycach. Swój talent wokalny zaprezentowały również uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej w Branicach Amelia Lipa (otrzymała III miejsce) oraz Wiktoria Segda i Agnieszka Skrzypek. W kategorii dziecięcej uczniów klas I-III zaprezentował się zespół „Zygzak" - to grupa 6-latków. Był to ich debiut. Solistka (tego zespołu) Milenka Tokarz została zauważona przez jury i otrzymała wyróżnienie.
Młodzi artyści zostali odznaczeni medalem oraz „kubkiem obfitości" na Gali, która odbyła się 27 maja w Hali Sportowej Gimnazjum Branice. Wszystkim uczniom zespołu SZAG, Zygzak oraz solistom życzę samych sukcesów. Dziękuję za ich wkład, chęci oraz aktywną pracę na rzecz godnego reprezentowania naszej szkoły.

Opiekun zespołu - Jadwiga Misiurka

18 października 2015r Zespół wokalny SZAG miał zaszczyt uczestniczyć i przewodzić uroczystej mszy św. odpustowej w Boboluszkach pod wezwaniem Św. Jadwigi.

31 pazdziernika 2015r. Dominika Sozańska solistka oraz członkini zespołu wokalnego SZAG wystąpiła w programie telewizyjnym „SUPER DZIECIAK". Jej występ był urzekający. Swoim głosem oczarowała niejednego z nas. Na scenie była naturalna i radosna, zresztą jak zwykle. Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów