XII Międzynarodowy Wielkanocny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się XII Międzynarodowy Wielkanocny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, zorganizowany 12 marca w hali sportowej Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach.

Dziewczęta grające w 7 drużynach z 3 krajów – Polski, Czech i Słowacji spędziły sobotę na zmaganiach sportowych w miłej atmosferze i duchu fair play. Głównym organizatorem imprezy, jak co roku, był nauczyciel wf ZGS w Branicach, członek ogólnopolskiej Akademii Mistrzów Sportu Mistrzów ŻyciaEdward Czyszczoń, którego drużyna zajęła 3.miejsce.

Wydarzenie uświetniły tańce zespołów Kaprys i Impuls. W tym roku został również pobity rekord frekwencji kibiców. Turniej jeszcze nigdy nie zgromadził na trybunach tak wielkiej grupy miłośników piłki nożnej. W dniu turnieju około 600 osób odwiedziło naszą halę.

Klasyfikacja drużyn:

1. ŠKF VIX Žilina (Słowacja)
  2. Gimnazjum w Istebnej I
  3. Gimnazjum Branice
  4. ZŠ Klegova Ostrava(Czechy)
  5. Gimnazjum nr 1 Głubczyce
  6. Gimnazjum w Istebnej II
  7. ZŠ Stěbořice (Czechy)

Skład naszej drużyny z Branic:

1. Paulina Mosiądz,
  2. Jesica Smolarczyk,
  3. Wiktoria Wanat,
  4. Katarzyna Szklarska,
  5. Katarzyna Żakowska,
  6. Aleksandra Kałwa,
  7. Aleksandra Żywina
  8. Judyta Bąkowska
  9. Zuzanna Wieczosek
  10. Karolina Stocka
  11. Kaja Sipel
  12. Sandra Surmińska

Ogólnopolska Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Podczas uroczystego otwarcia XII Międzynarodowego Wielkanocnego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Trzeźwość z piłką idą w parze, niosąc Twoje zdrowie w darze!"

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs budził duże zainteresowanie. Wzięło w nim ponad 90 uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością oraz starannością w wykonaniu prac. Mamy nadzieje, że hasła, które pojawiły się na plakatach zapadły w pamięci samych twórców jak i oglądających.

Konkurs przeprowadzili: Elżbieta Mańkiewicz, Bogumiła Cykowska, Teresa i Edward Czyszczoń.

KATEGORIA: Szkoła Podstawowa

1. Leśniak Emilia