Aktualności

Kolejny sukces Blanki

Wpisany przez Administrator czwartek, 15 marca 2018 21:55

1 marca br. odbył się etap wojewódzki Konkursu Języka Niemieckiego. Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Blanka Bańkowska, została finalistką tego konkursu.

Więcej: >>

 

"Polowanie na hałas w szkole" - projekt edukacyjny

Wpisany przez Administrator środa, 07 lutego 2018 18:34

Uczniowie klasy 2B pod kierunkiem nauczycielki fizyki zrealizowali projekt edukacyjny, którego celem było zwrócenie uwagi dzieci i dorosłych na problem hałasu w naszej szkole.

Więcej: >>

   

Dzień Babci i Dziadka

Wpisany przez Administrator piątek, 02 lutego 2018 15:00

Babcia i Dziadek to najważniejsze osoby zaraz po rodzicach. Od wielu lat w naszej szkole młodsze dzieci z klas 1-3 przygotowują piękne wiersze i piosenki o babci i dziadku. W tym roku nie było inaczej.

Więcej: >>

   

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SP w Branicach

Wpisany przez Administrator środa, 24 stycznia 2018 15:55

art 404 thumb14 stycznia, jak i w całej Polsce, w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się wspaniały koncert na rzecz WOŚP, której celem w tym roku jest „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Po raz kolejny przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia Jurka Owsiaka i zabraliśmy się do zbierania funduszy.

Więcej: >>

   

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – spotkanie z „Dziadami” A. Mickiewicza

Wpisany przez Administrator niedziela, 14 stycznia 2018 23:27

II część „Dziadów” w Teatrze Nowym w Zabrzu przygotowała Irena Jun wespół z Jerzym Kaliną. Dzieło Mickiewicza stanowiło dla tej znakomitej pary reżyserskiej przede wszystkim niezwykły obrzęd, tajemniczy rytuał, w którym żywi nawiązują kontakt z umarłymi, świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym, tworzącym universum przebogate w emocje i znaczenia.

Więcej: >>

   

Strona 10 z 64

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice